Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O nas

          Przedszkole im. Dzieci z Leszczynowej Górki położone jest w malowniczej okolicy Puszczy Zielonka. Zajmujemy jednokondygnacyjny budynek o powierzchni 500m², umieszczony przy lesie z dala od zgiełku ulicznego. Ogromnym atutem przedszkola jest piękny, blisko dwuhektarowy ogród, którego połowę stanowi sosnowy las, reszta zawiera atrakcję dla dzieci: piaskownicę, drabinki, huśtawki, koniki, bujaki, tory przeszkód oraz pociąg. W czasie śnieżnej zimy uprawiamy zjazdy saneczkowe z górki, która znajduje się      w naszym ogrodzie.

        W przedszkolu funkcjonują 4 grupy, do których uczęszcza 93 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Sale są przestronne i dostosowane do wieku i możliwości dzieci, wyposażone           w nowoczesny sprzęt, pomoce dydaktyczne i zabawki. W przedszkolu posiadamy bogatą bazę sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego (bieżnię, rowerek stacjonarny, piłki rehabilitacyjne, drabinki i wiele innych), którą wykorzystujemy podczas zajęć i z których dzieci mogą korzystać w czasie swobodnych zabaw. Priorytetem naszego przedszkola jest tworzenie warunków do nauki samodzielności począwszy od umiejętności mycia rąk, zębów, a kończąc na robieniu kanapek, nakładaniu obiadu na talerz i posługiwaniu się sztućcami. Przedszkole wyposażone jest w nowoczesny blok kuchenny w którym przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki. W pracy z dziećmi wykorzystujemy różnorodne formy     i metody pracy, przez które uczymy się samodzielnego wykonywania zadań, wyrażania własnych myśli, logicznego myślenia i kreatywności w działaniu. Kładziemy podwaliny do umiejętności pracy w grupie i w zespole.   Jak pracujemy i jak dziecko funkcjonuje w grupie można zobaczyć podczas zajęć otwartych, organizowanych przez każdego nauczyciela.

       W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna w skład której wchodzą: nauczyciele wychowania przedszkolnego, języka angielskiego, logopeda, terapeuta pedagogiczny i oligofrenopedagog. Każdy oddział powierzony jest opiece dwu nauczycieli i woźnej oddziałowej. W grupie maluchów zatrudniona jest dodatkowo pomoc nauczyciela. Wszyscy wspólnie czuwamy nad bezpieczeństwem oraz tworzymy klimat sprzyjający pełnemu i harmonijnemu rozwojowi dzieci.

Rodzicom gwarantujemy, że na bieżącą będą informowani o postępach dziecka. Każdy nauczyciel raz w tygodniu w godzinach popołudniowych pełni dyżur, podczas którego odpowie na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania dziecka w grupie,  jego sukcesów i porażek. W przedszkolu organizowane są bezpłatne zajęcia indywidualne (kompensacyjno-korekcyjne, logopedyczne) w ramach których  wspieramy dzieci, które napotykają na trudności w opanowaniu wiedzy i umiejętności.

Ze względu na sąsiedztwo lasu ważna jest dla nas przyroda i życie w zgodzie z naturą. Tradycją stało się organizowanie plenerów ekologicznych dla wszystkich placówek przedszkolnych z naszej gminy, „Sprzątanie Świata”, czy „Święto drzewa”. Uczestniczymy również w wielu różnych konkursach organizowanych przez podmioty społeczności lokalnej: Bibliotekę, Gminny Ośrodek Kultury Sokół, Ligę Ochrony Przyrody, inne przedszkola z naszej gminy. Duży nacisk kładziemy na wychowanie w duchu wartości                      i poszanowania osób starszych. Każdego roku organizujemy Festyn Rodzinny łączący pokolenia naszych wychowanków oraz mieszkańców Czerwonaka, czynnie współpracujemy z seniorami naszej miejscowości.

Nie sposób się u nas nudzić! Zapraszamy.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny